Coaching

Czym jest coaching i czego się mogę spodziewać?

Coaching nastawiony jest na realizację celu Klienta coachingu. Opiera się na założeniu, że utarte schematy i nawyki działania klienta utrudniają lub wręcz uniemożliwiają mu samodzielne znalezienie rozwiązania (osiągnięcie celu). I tu pojawia się miejsce dla coacha, który pomaga klientowi poszerzyć spektrum możliwości i pójść do przodu w pracy, życiu osobistym, sporcie itp. Coach pomaga odkryć strategie sukcesu stosowane przez klienta lub wyeliminować strategie porażki.

Więcej informacji na temat coachingu – na blogu.


Nad czym możemy pracować?

Osiąganie celów biznesowych – jesteś menadżerem, mierzysz się z nowymi wyzwaniami, realizujesz trudny projekt, chcesz przełamać impas?

Zmiana w życiu prywatnym lub zawodowym – czujesz się przemęczony, rozdrażniony, a może zniechęcony i znudzony? Potrzebujesz sprawdzić co się dzieje, gdzie tkwi problem i jak go rozwiązać? Zapraszam!


Jak będziemy pracować?

 

Organizacja pracy


Na pierwszej sesji (kontraktowej) uzgodnimy zakres oraz warunki współpracy.

Jest to zarazem pierwsza pełna i płatna sesja coachingowa.


Terminy sesji coachingowych uzgadniamy indywidualnie.


Spotkania odbywają się u Ciebie lub w innym dogodnym miejscu na terenie Poznania i okolic.


Spotkania odbywają się średnio raz na dwa, trzy tygodnie i trwają około 1,5h.


Proces coachingowy to minimum 3, a maksymalnie 12 sesji w ciągu 6 miesięcy – zależny jest od wielu czynników związanych z celem postawionym przez Ciebie oraz tym jak pracujesz.

Rafał Ignasiak jest członkiem EMCC

Zobowiązuję się

 • do pełnego zaangażowania na rzecz Ciebie,
 • do głębokiego i odważnego drążenia poruszanych przez Ciebie tematów,
 • do intencjonalnego słuchania słów, zarówno tych wypowiedzianych, jak i przemilczanych,
 • do pełnej akceptacji Ciebie takim jakim jesteś,
 • do mówienia prawdy,
 • do braku ocen,
 • do całkowitej poufności.

Oczekuję od Ciebie

 • zaangażowania,
 • gotowości do działania,
 • otwartości,
 • zobowiązania do badania siebie,
 • uczenia się,
 • odpowiedzialności,
 • wytrwałości, nawet jeśli będzie trudno.

Metody pracy

Coaching to dialog, ćwiczenia w przestrzeni, doświadczenia i eksperymenty. Wykorzystuję także specjalnie zaprojektowane gry  kołczoGRA STO MAP DO CELU kołczoGRA kryZYSK czyli 99 mil do portu.

Zabawy i gry coachingowe oparte zostały na przemyślanych mechanizmach rządzących naszą kreatywnością, spostrzeganiem i odtwarzaniem rzeczywistości oraz wpły­wających na naszą motywację. Bawiąc się, uczymy się, zmieniamy i rozwijamy lekko, łatwo, przyjemnie.
Dzięki kołczoGROM: zmiana, rozwój, coaching i procesy grupowe stają się prostsze, kierowanie nimi łatwiejsze, a osobiste odkrycia rozwojowe w zasięgu ręki.
Zabawy i gry mogą zainspirować oraz pomóc w:
– tworzeniu nowych rozwiązań zarówno biznesowych, jak i życiowych,
– inte­gracji zespołu,
– polepszeniu komunikacji,
– zespoło­wej pracy twórczej,
oraz zapraszają gracza / klienta coachingu do osobistych odkryć.

Więcej o kołczoGRACH na stronie kalifo.pl


Moje doświadczenie

 

Co mówią zadowoleni klienci?

Pewnego dnia otrzymałem telefon od Rafała z propozycją darmowych testowych godzin coachingowych. (Boże, gdzie ja go jeszcze wcisnę?) ale niezręcznie było odmówić a poza tym byłem ciekawy co z tego wyniknie. Odbyliśmy kilka sesji, w których na tapetę wzięliśmy obszary zawodowe jak i prywatne. W trakcie pytań Rafał otworzył mnie na oścież i z przerażeniem uświadomiłem sobie ile mam pracy nad sobą. Z tego co na początku traktowałem jako ciekawość zrobiły się poważne sesje. Rafała postrzegam jako skutecznego coacha – dzięki sesjom wznowiłem naukę j. angielskiego oraz podjąłem dalszą naukę w trybie MBA. Wzbudza też respekt, pilnowałem się z przygotowaniem do kolejnych sesji. Jeśli masz 100 pomysłów na minutę jak ja – to jest to coach dla Ciebie. Wyciągnie z Ciebie tą jedną myśl i jeśli nie jesteś leniem, pomoże ją zrealizować.

Krzysztof Szeszuła
Dyrektor Makroregionu
Everest Finanse

Rozmowy z Rafałem są dla mnie inspirujące i motywujące. Najlepsze w tym jest to, że Rafał nic nie sugeruje, a jednak po godzinnym spotkaniu czuję, że znalazłem prosty i łatwy sposób na poradzenie sobie z moim problemem. Do Rafała chętnie się zwracam bez względu na to, czy jestem na miejscu w Poznaniu, czy odbywam zagraniczną podróż.

Mariusz Winiarski
przedsiębiorca, podróżnik
winmar.pl, mariolawpodrozy.pl

Spotkania coachingowe z Rafałem zmuszają mnie do ogromnego wysiłku, dzięki któremu znajduje możliwości i dostrzegam rozwiązania, które nie istniały dla mnie wcześniej. Ogromny podziw budzi u mnie profesjonalne przygotowanie do każdego spotkania, ale przede wszystkim terminowe i skrupulatne rozliczanie mnie z postawionych zadań – bardzo motywuje mnie to do systematycznej pracy. W mojej ocenie największą zaletą Rafała jest umiejętność kierowania rozmowy na „właściwe tory”, czyli skupianiu się na rzeczach naprawdę ważnych i takich na które mamy wpływ. Jednym zdaniem: potrafi sprowadzić mnie na ziemię.

Marek Hołysz
Dyrektor Regionu
Sygma Bank

Najskuteczniejszy sposób na zapoznanie się z coachingiem to doświadczenie go na własnej skórze. Zapraszam na sesję coachingową podczas, której zapoznasz się z metodą pracy coachingowej i sprawdzisz jej skuteczność. Na sesję przygotuj dowolny temat, który chcesz przepracować.

Umów się na sesję coachingową